Make your own free website on Tripod.com
faqja kryesore | Emra musliman tė gjinis mashkullore | Emra musliman tė gjinis femrore | foto | 99 emrat e Allahut | islami dhe terorizmi | sure | Islami dhe shkenca

Islami

123.gif

12.jpg

Me emrin e All-llahut mėshiruesit,Mėshirė bėrėsit!
Falendėrimi i takon All-llahut,Zotit tė botrave!
Mėshiruesit,Mėshirbėrėsit!
Sunduesit tė ditės sė gjykimit!
Ty tė adhurojm dhe prej Teje ndihmė kėrkojm!
Udhėzona nė rrugen e drejt!
Nė rrugė e atyre ndaj tė ke bekimi,e jo nė tė atyre
qė je i hidhėruar dhe kanė humbur

                        Shehadeti
Ėshtė dėshmia e qdo besimtari,qė duhet ta thote me goje dhe me zemėr

untitled.jpg

                                                   Nas
 

1. Thuaj: ģMbėshtetem nė Zotin e njerėzve! 
2. Sunduesin e njerėzve, 
3. Tė adhuruarin e njerėzve, 
4. Prej tė keqes sė cytėsit qė fshihet. 
5. I cili hedh dyshime nė zemrat e njerėzve, 
6. Qoftė ai nga xhinėt ose nga nj

 islami fe e vėrtet dhe unike

antraxi.tripod.com